Traženo: devizni zakon

Ukupno nađeno: 72 primera



U dokumentima tipa propisi od ukupno 66 pronadjenih primera ovde su prikazana 24 nasumice izabrana.
 Više informacija    OSTALI PRIMERI  

Zakon o isplati deviznih sredstava građana položenih kod Dafiment banke AD Beograd i banke Privatne privrede DD Podgorica položenih preko preduzeća Jugoskandik DD Beograd (CG)

Zakon o isplati devizne štednje građana položene kod ovlašćenih banaka sa sjedištem van Crne Gore (CG)

Zakon o regulisanju obaveza i potraživanja po osnovu ino duga i devizne štednje građana (CG)

Uputstvo o sadržaju zahtjeva za isplatu i načinu realizacije isplate deviznih sredstava građana položenih kod Dafiment banke AD Beograd i Banke privatne privrede DD Podgorica položenih preko preduzeća Jugoskandik DD Beograd (CG)

Ovim uputstvom utvrđuje se sadržaj zahtjeva za isplatu, način realizacije isplate neisplaćenih deviznih sredstava i određuje banka kojoj se podnose zahtjevi za isplatu deviznih sredstava u skladu sa Zakonom o isplati deviznih sredstava građana položenih kod Dafiment banke AD Beograd i Banke privatne privrede DD Podgorica položenih preko preduzeća Jugoskandik DD Beograd ("Službeni list CG", broj 21/08 - u daljem tekstu: Zakon ).

Devizna sredstva stečena po ugovoru o poklonu, zaključenog i ovjerenog do dana stupanja na snagu Zakona , isplaćuju se prema prebivalištu poklonodavca.

Ukoliko deponent ne posjeduje kompletne dokaze o položenim deviznim sredstvima kod banaka iz tačke 1 ovog uputstva, a ima prebivalište u Crnoj Gori na dan stupanja na snagu Zakona , može ostvariti svoje pravo ukoliko u dokumentaciji iz odgovarajućih evidencija dostupnih Komisiji, postoje dokazi iz tačke 2 stav 1 al. 1 i 2 ovog uputstva za deponenta. U tom slučaju Komisija će sačiniti izvještaj, odnosno izdaće potvrdu na osnovu koje deponent stiče pravo na isplatu.

Zakon o isplati deviznih sredstava građana položenih kod Dafiment banke AD Beograd i banke Privatne privrede DD Podgorica položenih preko preduzeća Jugoskandik DD Beograd (CG)

Ovim zakonom uređuju se uslovi, način i rokovi isplate neisplaćenih oročenih deviznih sredstava građana po ugovorima o depozitu građana kod Dafiment banke AD Beograd u likvidaciji i ugovorima o oročavanju deviznih sredstava na deviznu štednju (u daljem tekstu: devizna sredstva) kod Banke privatne privrede DD Podgorica, položenih preko preduzeća Jugoskandik DD Beograd, za građane sa prebivalištem u Crnoj Gori.

Deviznim sredstvima, u smislu ovog zakona , smatraju se:

2) neisplaćena devizna sredstva umanjena za iznose obračunatih ugovorenih kamata i iznose izvršenih isplata, do dana stupanja na snagu ovog zakona , kod Banke privatne privrede DD Podgorica, položena preko preduzeća Jugoskandik DD Beograd.

Pravo na isplatu deviznih sredstava građana (u daljem tekstu: deponent) iz člana 2 ovog zakona ima deponent koji ima ugovor o oročavanju deviznih sredstava sa Dafiment bankom AD Beograd u likvidaciji i ugovore o oročavanju sredstava na deviznu štednju i štednu knjižicu sa Bankom privatne privrede DD Podgorica, položenih preko preduzeća Jugoskandik DD Beograd, a kome isplata deviznih sredstava nije izvršena po zakonu države na čijoj teritoriji je sjedište banke.

Neisplaćena oročena devizna sredstva konvertuju se u Euro na dan stupanja na snagu ovog zakona .

Deponent stiče pravo na isplatu deviznih sredstava od dana utvrđivanja iznosa deviznih sredstava, u skladu sa ovim zakonom .

Iznos deviznih sredstava iz člana 5 stav 1 ovog zakona utvrđuje se potvrdom koju izdaje Ministarstvo finansija, u skladu sa ovim zakonom .

4) iznos deviznih sredstava iz člana 2 ovog zakona u orginalnoj valuti.

Isplata preostalog iznosa deviznih sredstava iz člana 2 ovog zakona izvršiće se po godinama u osam godišnjih rata, koje rastu po stopi geometrijske progresije od 10% i dospijevaju za isplatu svakog 1. jula, u periodu od 2010. do 2017. godine, a izračunavaju se množenjem preostalog iznosa deviznih sredstava sa slijedećim koeficijentima:

Radi isplate deviznih sredstava deponentima iz člana 9 ovog zakona , Vlada Crne Gore (u daljem tekstu: Vlada) će emitovati obveznice.

Zakon o prekršajima (CG)

(5) Izuzetno, za prekršaje iz oblasti zaštite zdravlja, zaštite životne sredine, zaštite konkurencije na tržištu, građevinarstva, carinskog, spoljnotrgovinskog i deviznog poslovanja, javnih prihoda, finansiranja političkih partija i prikupljanja finansijskih sredstava tokom izbora, prometa roba i usluga i prometa hartijama od vrijednosti, posebnim zakonom može se propisati duži rok zastarjelosti pokretanja i vođenja prekršajnog postupka, ali ne duži od tri godine.

Odluka o sprovođenju prinudne naplate sa računa izvršnog dužnika (CG)

ili nema dovoljno sredstava za izvršenje rješenja o izvršenju, a sud je rješenjem odredio izvršenje i na sredstvima koja se vode na računima izvršnog dužnika za obavljanje poslova platnog prometa sa inostranstvom (u daljem tekstu: devizni račun), Centralna banka će naložiti banci kod koje se vodi devizni račun izvršnog dužnika da izvrši prenos sredstava sa tog računa na račun izvršnog dužnika za izvršavanje transfera sredstava u zemlji kod te banke, radi prinudne naplate u skladu sa zakonom ...

... devizni račun sa kojeg je sud rješenjem odredio izvršenje, nema otvoren račun za izvršavanje transfera sredstava u zemlji, banka sredstva sa deviznog računa izvršnog dužnika prenosi na poseban račun za transfere u zemlji koji otvara isključivo za tu namjenu. Ovaj račun banka koristi za prenos sredstava sa deviznih ... zakonom ...

Zakon o isplati devizne štednje građana položene kod ovlašćenih banaka sa sjedištem van Crne Gore (CG)

Ovim zakonom se uređuje način, rokovi i postupak isplate devizne štednje građana sa prebivalištem u Crnoj Gori, koji su deviznu štednju položili kod ovlašćenih banaka (u daljem tekstu: banka) sa sjedištem van teritorije Crne Gore.

Deviznom štednjom, u smislu ovog zakona , smatra se devizna štednja položena kod banaka sa sjedištem van Crne Gore:

Pravo na isplatu devizne štednje iz člana 2 ovog zakona imaju građani koji na dan stupanja na snagu ovog zakona imaju prebivalište u Crne Gori, a kojima isplata devizne štednje nije izvršena po zakonima države na čijoj teritoriji je sjedište banke.

Devizna sredstva položena kod Dafiment banke Beograd, štedionica u sastavu Jugoskandik d.d, Banke privatne privrede Podgorica, poslovnice štedno-kreditne i mješovite štedionice "Inos" Paraćin, štedno kreditne službe Crnogorka Beograd i drugih privatnih (piramidalnih) banaka ne smatraju se deviznom štednjom u smislu ovog zakona .

Neobračunata kamata na deviznu štednju iz člana 2 ovoga zakona obračunavaće se po stopi od 2% godišnje, do stupanja na snagu ovog zakona .

U dokumentima tipa sudska praksa od ukupno 6 pronadjenih primera svi su prikazani.
 Više informacija    OSTALI PRIMERI  

...

... Zakona ... devizna ... deviznom ...

...

Nema povrede odredaba člana 12. Zakona o deviznom poslovanju kad je ugovor o osiguranju između osiguravajuće organizacije i domaćeg lica zaključen uz naplatu premije u devizama odnosno s obavezom da se naknadi šteta u devizama , u slučajevima predviđenim propisima na osnovu člana 36.Za izvršenje odredaba člana 49.istog zakona .

...

... Zakona o regulisanju obaveza i potraživanja po osnovu ino duga i devizne štednje građana s Ustavnom poveljom jer građanima koji imaju prebivalište u Crnoj Gori, a uplaćivali su deviznu štednju u banke iz Srbije (bez obzira da li u njihove filijale u Crnoj Gori ili u sedište banke u Beogradu), ne priznaje se obaveza vraćanja javnog duga po osnovu tzv. stare devizne ... deviznoj ...

...

Prema Zakonu od deviznom poslovanju iz 1985, za postojanje privrednog prestupa NUŽNA je kumulacija radnji PLAĆANjA I NAPLAĆIVANjA u devizama

...

Sredstvo plaćanja na teritoriji SRJ je novi dinar te je zabranjeno plaćanje i naplaćivanje u devizama ili u zlatu kao i izračunavanje ugovorene obaveze u novim dinarima na osnovu cene zlata ili kursa novog dinara u odnosu na strane valute, ako saveznim zakonom nije drukčije određeno

...

Zakonom se mogla propisati obaveza pravnih lica i preduzetnika da deo tekućeg deviznog priliva izdvoje na poseban račun i prodaju Narodnoj banci Jugoslavije