Traženo: žig zaštita

Ukupno nađeno: 251 primera



U dokumentima tipa propisi od ukupno 202 pronadjena primera ovde je prikazano 16 nasumice izabranih.
 Više informacija    OSTALI PRIMERI  

Uredba o sadržini Registra prijava i Registra žigova , sadržini zahteva i predloga koji se podnose u postupku za priznanje i zaštitu žiga i podacima koji se objavljuju u službenom glasilu nadležnog organa (RS)

Pravilnik o načinu polaganja posebnog stručnog ispita za lica koja se bave zastupanjem u postupku zaštite pronalazaka, žigova , modela, uzoraka i geografskih oznaka porekla (SCG)

Statut Advokatske komore Srbije (RS)

Izborna komisija utvrđuje izgled, oblik, broj glasačkih listića koji mora biti jednak broju birača upisanih u birački spisak. Glasački listići štampaju se na jednom mestu pod kontrolom Izborne komisije Advokatske komore Srbije i mogu biti štampani na hartiji zaštićenoj vodenim žigom .

Pravilnik o vrsti, obliku i načinu stavljanja državnih žigova koji se upotrebljavaju pri overavanju merila (RS)

1) osnovni žig je žig koji se nanosi utiskivanjem i upotrebljava se za potvrđivanje i zaštitu ispunjenosti propisanih metroloških zahteva pri prvom, redovnom odnosno vanrednom overavanju merila;

2) osnovni žig u obliku nalepnice je žig koji se upotrebljava za potvrđivanje i zaštitu ispunjenosti propisanih metroloških zahteva pri prvom, redovnom odnosno vanrednom overavanju merila, kada se zbog osetljivosti konstrukcije merila ne može upotrebiti osnovni žig ;

3) godišnji žig je u obliku štita oko koga se može opisati krug prečnika 8 <lat>mm</lat>. U gornjem delu je broj državnog službenika Direkcije koji je izvršio overavanje, a u donjem delu su dve poslednje cifre godine u kojoj ističe rok važenja žiga ;

3) godišnji žig je u obliku štita oko koga se može opisati krug prečnika 8 <lat>mm</lat>. U gornjem delu su dve poslednje cifre godine u kojoj ističe rok važenja žiga , a u donjem delu je registarski broj ovlašćenog tela;

Zakon o ministarstvima (RS)

u oblasti posebnih dažbina pri uvozu poljoprivrednih i prehrambenih proizvoda; iniciranje mera prilagođavanja propisa i mera ekonomske politike iz oblasti carinskog i vancarinskog poslovanja; kontrolu kvaliteta industrijsko-neprehrambenih proizvoda u proizvodnji i prometu i kontrolu usluga; kontrolu merila i mernih jedinica, upotrebe robnih i uslužnih žigova ... zaštitu ...

... žig , dizajn, oznaku geografskog porekla, topografiju integrisanog kola, autorsko pravo i srodna prava; primenu međunarodnih ugovora iz oblasti zaštite intelektualne svojine i predstavljanje i zastupanje interesa Republike Srbije u specijalizovanim međunarodnim organizacijama za zaštitu intelektualne svojine; nadzor nad radom organizacija za kolektivno ostvarivanje autorskog prava i srodnih prava; razvoj u oblasti zaštite ... zaštite ...

Uredba o vrsti, količini i vrednosti robe na koju se ne plaćaju uvozne dažbine, rokovima, uslovima i postupku za ostvarivanje prava na oslobođenje od plaćanja uvoznih dažbina (RS)

Uvozne dažbine se ne plaćaju na žigove , patente, modele i prateće isprave, kao i prijave i podneske za priznavanje prava, koji se dostavljaju organizacijama za zaštitu prava intelektualne svojine.

Radi korišćenja povlastice iz stava 1. ovog člana korisnik povlastice carinskom organu podnosi izjavu da se žigovi , patenti, modeli i prateće isprave, kao i prijave i podnesci za priznavanje prava dostavljaju organizaciji za zaštitu prava intelektualne svojine.

Odluka o postupanju s novcem za koji postoji sumnja da je falsifikovan (RS)

5) elementi zaštite novca su svojstva novca ( zaštićeni papir, vodeni žig , mikrotekst, duboka štampa, sigurnosna nit, optički varijabilna boja, sastav metala, dimenzije, težina itd.) čiji je cilj da onemoguće neovlašćenu izradu novca;

Zakon o porezu na dohodak građana (RS)

1) takse i troškovi koji se plaćaju za zaštitu patenata, malih patenata, žigova , modela, uzoraka i tehničkih unapređenja, prema potvrdi nadležnog organa za njihovu zaštitu ;

2) troškovi izrade nacrta i tehničkog opisa patenata, malih patenata, žigova , modela, uzoraka i tehničkih unapređenja, koji su bili sastavni deo prijave kojom se od nadležnog organa traži njihova zaštita , prema potvrdi stručnog lica koje je izradilo te nacrte i tehničke opise i uz mišljenje o realnosti ovih troškova koje izdaje odgovarajuća strukovna organizacija pronalazača;

3) troškovi za izradu prototipa, potrebnog da bi se patent, mali patent, žig , model, uzorak ili tehničko unapređenje proverili, pod uslovom da su prijavljeni, odnosno zaštićeni . Ako je prototip izrađen u preduzeću, odnosno ustanovi, potvrdu o troškovima izrade izdaje izrađivač. Ako je prototip izradio pronalazač u sopstvenoj režiji, priznaju se stvarni troškovi koje je imao, a mišljenje o realnosti troškova izdaje odgovarajuća strukovna organizacija pronalazača.

Zakon o žigovima (RS)

Žig je pravo kojim se štiti znak koji u prometu služi za razlikovanje robe, odnosno usluga jednog fizičkog ili pravnog lica od iste ili slične robe, odnosno usluga drugog fizičkog ili pravnog lica.

U dokumentima tipa sudska praksa od ukupno 49 pronadjenih primera ovde je prikazano 14 nasumice izabranih.
 Više informacija    OSTALI PRIMERI  

...

Žigom se ne može zaštititi znak koji isključivo označava vrstu robe, odnosno usluga, njihovu namenu, vreme ili način proizvodnje, kvalitet, cenu, količinu, masu i geografsko poreklo.

...

U slučaju povrede žiga , aktivno legitimisani tužilac može po Zakonu o žigovima tražiti sveobuhvatnu zaštitu svojih prava (imovinskih i neimovinskih) isticanjem svih ili nekih tužbenih zahteva čijim usvajanjem može ostvariti interes da se povreda utvrdi, da se vršenje povrede zabrani, da se otklone sve posledice učinjene povrede i pribave informacije o eventualnim drugim učesnicima u povredi, pa ne može imati interes da zaštitu ostvaruje po odredbama Zakona o trgovini.

...

Nosilac žiga , na osnovu odredbi Zakona o žigovima , ukoliko povreda postoji, ima pravo na sveobuhvatnu zaštitu koja se manifestuje raznovrsnim tužbenim zahtevima imovinske i neimovinke prirode, uz mogućnost njihovog kumulativnog isticanja, kao i kroz odredbe o privremenim merama i merama obezbeđenja dokaza, pa nema jasnog pravnog interesa da, pored toga, zaštitu traži po Zakonu o trgovini, koji prevashodno ustanovljava zaštitu za oznake koje nisu registrovane.

...

Sve dok se u zakonom propisanom postupku ne oglasi ništavim rešenje o priznanju žiga , sličnost tog žiga sa zaštićenim znakom drugog lica ne može biti razlog za odbijanje zahteva za zaštitu trodimenzionalnog žiga .

...

Nosilac žiga do pravnosnažnog okončanja spora po tužbi za osporavanje žiga , ima pravo da žig koristi u prometu, kao i na sudsku zaštitu podnošenjem tužbe zbog povrede. Ograničenje koje mora trpeti u ovom slučaju je odlaganje odluke o povredi žiga dok traje prekid postupka po tužbi zbog povrede. Ako u sporu zbog povrede uspe, on ima pravo i na naknadu štete koju je (i ako je) usled odlaganja odluke pretrpeo.

...

Firma, naziv privrednog društva može se upotrebiti kao žig i tada se grafički predstavlja u određenom obliku. Privredni subjekat tada uživa zaštitu firme i na osnovu pravnog režima koji se primenjuje na zaštitu žigova , a neovlašćena upotreba takvog žiga pod određenim uslovima predstavlja i nelojalnu konkurenciju.

...

Kad je direktor novinsko izdavačkog preduzeća na svoje ime podneo prijavu za priznanje žiga radi zaštite znaka koji služi za obeležavanje nedeljnih novina koje izdaje to preduzeće, prijava je podneta protivno načelu savesnosti i poštenja.

...

U sporovima koji se odnose na zaštitu žigova , u skladu sa članom 37. stav 5. Zakona o parničnom postupku, u prvom stepenu uvek sudi veće, a ne sudija pojedinac.

...

Žig ne daje pravo njegovom nosiocu da zabrani korišćenje zaštićenog znaka u vezi sa robom koja je istim označena, a stavljena je u promet bilo gde u svetu od strane nosioca žiga ili lica koje je on ovlastio. Postojanje ovog ograničenja prava ne može se dokazivati pisanom izjavom inodobavljača, već poslovnom dokumentacijom iz koje se navedene činjenice nedvosmisleno utvrđuju.

...

Privremenom merom u parnici za zaštitu žiga ne može se tražiti zadržavanje robe od strane državnog organa, jer su to radnje sprovođenja izvršenja privremene mere.

...

Zaštita žiga se može ostvariti samo u odnosu na proizvode iste klase.

...

Špediter ima svojstvo učesnika u prometu i kao svaki učesnik u prometu može povrediti tuđi žig , jer su odlučne činjenice za postojanje povrede žiga da je jedno lice nosilac žiga , da drugo lice zaštićeni ili sličan znak neovlašćeno koristi za obeležavanje iste ili slične robe i da ovo može izazvati zabunu u prometu.

...

Uslov za određivanje privremene mere u postupku zbog povrede žiga je da je tužilac, nosilac žiga učinio verovatnim da je njegov žig povređen, a za ovaj stepen dokazanosti dovoljno je uverenje suda o verovatnosti povrede zasnovano na obaveštenju nadležnog carinskog organa da je na carinjenje prispela roba čije oznake odgovaraju oznakama i opisu robe iz rešenja Uprave carina kojim je usvojen opšti zahtev tužioca za zaštitu prava intelektualne svojine, čije stavljanje u promet, tim pre, može

...

Tuženi koji istupa na Sajmu i oglašava se i reklamira navođenjem svog punog naziva firme i skraćenog naziva firme koje u sebi sadrži i zaštićeni žig tužioca nelojalno je konkurisao