Traženo: sporazumni razvod braka

Ukupno nađeno: 19 primera


U dokumentima tipa propisi od ukupno 15 pronadjenih primera svi su prikazani.
 Više informacija    OSTALI PRIMERI  

Sudski poslovnik (RH)

U upisnik P općinski sudovi upisuju i parnične predmete u povodu stavljenih prijedloga za sporazumni razvod braka , a županijski sudovi povodom tužbi na temelju Zakona o javnom priopćavanju i Zakona o radu.

Obiteljski zakon (RH)

(1) Razvod braka može tužbom zahtijevati bračni drug, a oba bračna druga sporazumnim zahtjevom.

3. ako oba bračna druga sporazumno zahtijevaju razvod braka .

2) kad se postupak radi razvoda braka pokreće sporazumnim zahtjevom, a bračni drugovi imaju maloljetnu zajedničku ili posvojenu djecu ili djecu nad kojom ostvaruju roditeljsku skrb nakon punoljetnosti.

(1) Kad sud primi tužbu ili sporazumni zahtjev iz članka 44. ovoga Zakona na prvom ročištu zatražit će od bračnih drugova da odmah izjave kojem se centru za socijalnu skrb, savjetovalištu za brak i obitelj ili osobi ovlaštenoj za pružanje stručne pomoći (posredovatelju) žele obratiti radi pokušaja uklanjanja bračnih nesuglasica odnosno dogovora o uređenju pravnih posljedica razvoda braka .

(2) Sud će ispitati stranke da li postoji sporazum o tome s kojim će roditeljem dijete živjeti , o njegovim susretima i druženju s drugim roditeljem, odnosno o smještaju djeteta tijekom trajanja parnice za razvod braka .

(4) U slučaju iz stavka 2. i 3. ovoga članka smatra se da je tužba ili sporazumni zahtjev za razvod braka povučen.

Ako bračni drugovi ne dostave stručno mišljenje sudu u roku od godine dana od dostave odluke suda iz članka 46. ovoga Zakona, smatrat će se da je tužba odnosno sporazumni zahtjev za razvod braka povučen.

(2) Ako oba bračna druga zahtijevaju razvod braka , parnični postupak pokreće se sporazumnim zahtjevom za razvod braka .

(3) Ako jedan bračni drug podnese tužbu za razvod braka , a drugi najkasnije do zaključenja glavne rasprave izričito izjavi da ne osporava opravdanost tužbenog zahtjeva, smatrat će se da su bračni drugovi podnijeli sporazumni zahtjev za razvod braka .

(4) Ako jedan od bračnih drugova odustane od sporazumnog zahtjeva za razvod braka , a drugi ostane pri zahtjevu da se brak razvede, takav zahtjev smatrat će se tužbom za razvod braka , a sud će bračne drugove uputiti da pokrenu postupak posredovanja.

(4) Odredbe iz stavka 2. i 3. ovoga članka primjenjivat će se na odgovarajući način i kad je umrli bračni drug podnio sporazumni zahtjev za razvod braka .

(2) Sporazumni zahtjev za razvod braka bračni drugovi mogu povući dok postupak nije pravomoćno okončan.

Zakon o socijalnoj skrbi (RH)

- posredovanje prije sporazumnog pokretanja postupka razvoda braka ,

Zakon o područjima posebne državne skrbi (RH)

... razvoda braka ili razvrgnuća izvanbračne zajednice korisnika koji su stambeno zbrinuti najmom obiteljske kuće ili stana u državnom vlasništvu, prednost u ostvarivanju prava između članova obitelji koji su navedeni kao članovi obitelji u trenutku stambenog zbrinjavanja utvrđuje se prema propisima o nasljeđivanju odnosno prema pravomoćnoj sudskoj odluci u kojoj je određena osoba s kojom će djeca živjeti u zajedničkom ... razvedeni ... sporazumu ...

U dokumentima tipa sudska praksa od ukupno 4 pronadjena primera svi su prikazani.
 Više informacija    OSTALI PRIMERI  

...

Odredba čl.5. st.2. Zakona o prodaji stanova odnosi se i na bivše supružnike koji su i nakon razvoda braka ostali nositelji stanarskog prava jer se nisu sporazumjeli koji od njih zadržava stanarsko pravo niti je o tome još odlučio sud.

...

Bračni drugovi mogu i prije razvoda braka , pa i u slučaju kad imaju zajedničku maloljetnu djecu, sporazumno odlučiti koji od njih nakon razvoda braka zadržava stanarsko pravo.

...

Bračni drugovi mogu prije razvoda braka , pa i u slučaju kad imaju zajedničko mldb. dijete, sporazumno odlučiti koji će od njih u slučaju razvoda braka zadržati stanarskog pravo.

...

Sporazum o deobi zajedničke imovine stečen u braku , koji su stranke zaključile u sporu za razvod braka , unet u zapisnik o glavnoj raspravi koji su stranke potpisale, predstavlja punovažan ugovor o deobi zajedničke imovine